Autorzy

Za każdym słowem na naszej stronie stoi doświadczenie akwarystyczne naszych Autorów.
Poznajcie ich bliżej.

dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta

Aleksandra jest hydrobiologiem. Od kilkunastu lat pracuje dla firmy Tropical dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.


Pierwsze, całkiem swoje, akwarium założyła w wieku 14 lat. W liceum, wraz ze swoją przyjaciółką prowadziła kącik przyrodniczy. We własnoręcznie sklejonych akwariach ramowych pływały nie tylko ryby, ale też rodzime bezkręgowce wodne, żyły ślimaki i owady które były demonstrowane na lekcjach biologii.

www.tropical.pl

Marcin Wnuk

Marcin to mistrz w dziedzinie aquascapingu, którego rady pomogą Wam wydobyć piękno z akwarium.


W jego rodzinnym domu akwarium było od zawsze, więc już jako dziecko połknął bakcyla i nie było odwrotu. Zarażony pasją do akwarystyki dwunastolatek wybrał się na giełdę zoologiczną i zakupił własne, wybrane przez siebie akwarium.

www.peha68.pl

Adam Szczyrba

Adam przybliży Wam techniczne aspekty akwarystyki i zasady jego pielęgnacji.


Przygoda z akwarystyką zaczęła się u niego trochę nietypowo. Tą wspaniałą pasją zaraziła go 15 lat temu płeć piękna. Jak pokazał czas był to punkt zwrotny w jego życiorysie - zyskał nie tylko nową profesję ale też kobietę swojego życia!

www.amazonia24.pl

Krzysztof Tomaszewski

Jest naszym przewodnikiem po świecie ryb.


Powiedzieć, że największą pasją Krzysztofa jest akwarystyka to nie przesada. Od ponad trzech dekad poznaje jej tajemnice. Kiedy jako dziecko zobaczył całą ścianę w akwariach w domu kolegi swojego taty, połknął bakcyla akwarystyki na dobre.

www.oya.sklep.pl

Michał Sarało

Michał to nasz ekspert od ryb. Z nim poznacie ich zwyczaje.


Akwarystyka jest obecna w jego życiu już od ćwierćwiecza! Jako czterolatek otrzymał swoje pierwsze akwarium – zaczęło się klasycznie: od skalarów i mieczyków. Już w wieku 10 lat Michał zajął się rozmnażaniem kilku odmian barwnych skalara i dyskowca Royal Blue. Następnie zafascynowały go bojowniki.

www.altum-akwarystyka.eu